Studio graficzne 2012-12-09 15:13:12 Kategorie: Oferta


Tworzenie grafiki dla dzieci to zadanie wyjątkowe, wymagające oprócz dobrego warsztatu, dużego wyczucia i znajomości psychologii, ponieważ maluchy nie postrzegają obrazów tak samo jak my, dorośli, i zupełnie inne elementy obrazu przyciągają ich uwagę.

Według psychologów, maluchy w wieku przedszkolnym mają trudność w wyodrębnianiu elementów obrazu, z rozczłonkowaniem go na części oraz wiązaniem tych części w spójną całośćKierują się przy tym silnymi cechami bodźców: ich łatwo uchwytnymi własnościami, które przyciągają od razu uwagę dziecka, jak jaskrawa barwa, wyrazisty kształt.* Inną cechą spostrzeżeń dziecięcych jest ich ścisły związek z działaniem. U dzieci 6-letnich obraz przedmiotów i jego części kształtuje się na podstawie spostrzeżeń, a działanie praktyczne weryfikuje tylko adekwatność obrazu. Spostrzeżenie zostaje zatem wyodrębnione z działania przedmiotowego.**  

Staramy się wiedzieć, co lubią dzieci, co nie znaczy, że w naszym studio nie powstają czasem rzeczy, których dzieci widzieć nie powinny ;-).  Przygotowanie grafiki zwykle wiąże się w naszej firmie z wielkimi emocjami, poprawiamy bez końca, zawsze może być jeszcze lepiej i często odbywają się "bitwy" o kolor misiowego autobusu, zbyt agresywną minę krasnala, czy fryzurę mamy Lulka ;-). Chcesz wykorzystać nasz potencjał, zamówić ilustracje, grafikę, animacje 2D, film reklamowy, teledysk, stworzyć książeczkę? Twórz z nami.

*Przetacznik-Gierowska M., Makiełło-Jarża G.: Psychologia rozwojowa i wychowawcza wieku dziecięcego, 1992., 

**Żebrowska M.: Psychologia rozwojowa dzieci i młodzieży, 1986.

ODWIEDŹ NASZE STRONY:

Copyright © by ABC Media Publishing Sp. z o.o.